Nowoczesne biuro rachunkowe - co je wyróżnia?

Nowoczesne biuro rachunkowe - co je wyróżnia?

Obecnie dzięki wysokiemu poziomowi informatyzacji, możliwe jest świadczenie usług księgowych bez względu na miejsce wykonywania działalności. I nie ważne jest, czy miejsce siedziby zarządu to Katowice, Kraków, Wrocław, Łódź czy Warszawa, gdyż księgowość firmy wraz z jej controllingiem może być prowadzona w innej lokalizacji. Poniżej znajdziesz krótki artykuł, dotyczący tego, co wyróżnia nowoczesne biuro rachunkowe. Przeczytaj go koniecznie!

Nowoczesne biuro rachunkowe staje się standardem!
Zacznijmy od tego, że wysoki poziom informatyzacji biura rachunkowego przestaje być przewagą konkurencyjną, a staje się standardem. Ale wzorcowe biuro rachunkowe powinno wyróżniać się jeszcze szeregiem innych cech, które dopiero łącznie sprawią, że będzie je można je nazwać nowoczesnym i innowacyjnym, bezpiecznym i wygodnym dla klientów. Nie do przecenienia jest zgrany, kompetentny i pomagający sobie zespół ludzi, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje. W tej branży od poszczególnych pracowników zależy jakość realizowanych usług, pracownicy i menadżerowie, którzy na co dzień mają bezpośredni kontakt z klientem są wizytówką biura rachunkowego. Ponadto dostępność specjalistów różnych dziedzin, którzy mogą pomóc przy nietypowych zadaniach to jeden z wyróżników poważnie traktującego klientów biura rachunkowego.
Poza tym ważne jest, aby niezależnie od zdarzeń losowych biuro rachunkowe mogło gwarantować ciągłość świadczenia usług. Dlatego warto przy wyborze biura rachunkowego dokonać oceny, czy pod nieobecność opiekuna (np. w okresie urlopowym) ktoś inny bez większych problemów załatwi pilną, nietypową sprawę.

Co lepsze – tradycyjna księgowość, czy e-księgowość?
Przede wszystkim dobre biuro księgowe musi uwzględniać oczekiwania i wygodę klientów, co wyraża się w świadczeniu usług bezpośrednio powiązanych z księgowością, ale także usług około księgowych niezbędnych do prowadzenia działalności gospodarczej. Okazuje się, że skupienie w jednym miejscu doradztwa prawnego, podatkowego, doradztwa w zakresie zarządzania czy informatyki jest już sztuką. Ponadto ogromne znaczenie ma tutaj dostosowanie oferty, która zagwarantuje, że klient zminimalizuje zaangażowanie w sprawy administracyjne, mając jednocześnie pewność, że te prowadzone będą na wysokim poziomie, a całą energię i czas będzie mógł poświęcić na kreatywny rozwój biznesu. Dodatkowo będzie miał też pewność, że w każdym postępowaniu podatkowym przed organem podatkowym reprezentować go będą profesjonalni i doświadczeni doradcy podatkowi. Bardzo istotne oraz trudne do przecenienia jest także zminimalizowanie ryzyka podatkowego poprzez wzorcowe prowadzenie ksiąg i profesjonalną reprezentację przed organem podatkowym.

Wskazówki i porady dla księgowych, kadr oraz informacje dotyczące działania i funkcjonowania biur rachunkowych.

ul. Szelągowska 29, Poznań

803 125 447

kontakt@micetime.pl