Jak wybrać zewnętrzną firmę szkoleniową?

Jak wybrać zewnętrzną firmę szkoleniową?

Biznes charakteryzuje ciągła zmiana i samodoskonalenie się. Tak samo jest z pracownikami i właścicielami firm, którzy chcą utrzymać pozycję lidera na rynku. W kapitalizmie nie ma stałych i sprawdzonych rozwiązań, na których możemy opierać się latami. Trzeba nieustannie przyswajać innowacji z zakresu produkcji, zarządzania, marketingu oraz specjalistycznej wiedzy. Pomogą nam w tym profesjonalne firmy szkoleniowe. Tylko jak wybrać tą właściwą?

Odpowiedni wybór partnera biznesowego do realizacji programu szkoleniowego jest wyjątkowo istotny, jeśli zależy nam na wymiernych rezultatach. Obecnie wiele firm, proponuje swoje usługi. Wpływa na to fakt, że coraz więcej firm wysyła pracowników na dodatkowe szkolenia, istnieje większa świadomość potrzeby samorozwoju oraz to, że coraz łatwiej na kursy doszkalające pozyskać funduszy unijne. Rynek wypełnił się więc firmami szkoleniowymi, freelancerami, ośrodkami badawczo-szkoleniowymi, coachami i trenerami, którzy prześcigają się w próbach zdobycia klienta.

Kompetencje i doświadczenie
Wybierając firmę szkoleniową sprawdź przede wszystkim jej bazę ekspertów. Nie musi to być wieloletnia organizacja z bogatym doświadczeniem, jednak jej członkowie powinni być osobami kompetentnymi, które posiadają odpowiednią wiedzę. Nie ma specjalistów od wszystkiego, dlatego zespół ekspertów powinien być zróżnicowany. Tak samo dobry freelancer nie będzie w stanie podjąć każdego zlecenia, ponieważ specjalizuje się w jednej metodzie, którą z kolei można wykorzystać w kilku branżach, jednak nie we wszystkich. Sprawdzaj więc wykształcenie, specjalizacje i case studies. Proś o listę realizacji podobnych projektów oraz zwracaj uwagę na sposób mówienie, przekazywania wiedzy i charyzmę potencjalnego trenera.

Ceny
W przypadku szkoleń lepiej uważać na specjalne oferty i promocje. Ciężko mówić tu o jakiejś standardowej stawce, ponieważ wszystko zależy od zleceniodawcy. Duże korporacje zapłacą więcej niż klient indywidualny. Wycena oferty szkoleniowej zależy zresztą od przebiegu wcześniejszych spotkań, kiedy wspólnie ustala się cele, program i potrzeby skrojono pod dany profil biznesowy i zasoby kadrowe. Indywidualnie przygotowana oferta i dobrze wdrożona wiedza, przełożą się na świetne wyniki i trwałe rezultaty.

Jeżeli interesują Cię kursy SEP - koniecznie sprawdź ofertę firmy Tarbonus!

Wskazówki i porady dla księgowych, kadr oraz informacje dotyczące działania i funkcjonowania biur rachunkowych.

ul. Szelągowska 29, Poznań

803 125 447

kontakt@micetime.pl