Wybór odpowiedniej firmy szkoleniowej

Wybór odpowiedniej firmy szkoleniowej

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej firm szkoleniowych, oferujących swoje usługi firmom i klientom indywidualnym. Część z tych firm jest obecnych na rynku od lat, część dopiero rozpoczęła swoją działalność. Często jednak brak doświadczenia nadrabiają innowacyjnymi metodami i świeżym podejściem. Na co więc zwracać uwagę przy wyborze dobrej firmy szkoleniowej?

Przede wszystkim przed wyborem trenera lub coacha powinniśmy określić strategię szkolenia dla pracowników i cele, jakie chcemy osiągnąć. Zastanów się z czym twój zespół ma największe problemy oraz kto szczególnie potrzebuje szkolenia. Czasami kursy pomagają przezwyciężyć pewne bariery mniej pewnym siebie osobom, czasami wyposażają w nowe umiejętności i wiedzę te szczególnie uzdolnione. Szkolenia pomagają również zacieśnić więzy w zespole i ustabilizować relacje w grupie. Firmę i eksperta powinniśmy więc wybierać głównie pod względem zadania, jakie ma spełnić podczas kursu.

Jaka metodologia?
Pamiętaj, że ekspert oraz metoda jakiej używa w swojej pracy będą kluczowe dla skuteczności przeprowadzanego w twojej firmie szkolenia. Idealne kursy to takie, które zachowują harmonię między praktyką a teorią. Bardzo ważne jest, aby część wykładowa była przygotowana zrozumiale i pod kątem poziomu zaawansowania twoich pracowników a część praktyczna była skierowana na wymierne rezultaty i wyniki. Równie ważne jest sama metodologia szkolenia, ponieważ istnieje wiele sposobów nauczania, warto zapytać się firmy, według jakiej szkoły wdrażają wiedzę i jaka jest jej filozofia.

Lokalizacja
Najlepszym wyjściem jest, kiedy szkolenia mogą odbywać się u ciebie w firmie, o ile posiadasz do tego odpowiednie pomieszczenia. Jeśli nie masz takich możliwości możesz zwrócić się do firmy zewnętrznej, która będzie prowadzić szkolenia. Wybieraj takie, które wykonują zlecenia kompleksowo – chodzi o to, żebyś nie musiał zajmować się zbędnymi szczegółami.

Rekomendacje
Sprawdzając firmy szkoleniowe, poproś o listę realizacji kursów o podobnej tematyce lub problematyce. Możesz również poprosić o kilka referencji, co pozwoli ci zorientować się w dotychczasowym poziomie satysfakcji klientów. Korzystając zarówno z małych, jak i dużych firm pamiętaj o tym, aby zawsze wcześniej umówić się na spotkanie, podczas którego omówicie dokładnie wszystkie kwestie związane ze szkoleniem. Nigdy nie ufaj firmie, która sugeruje, że stworzy indywidualny program szkolenia tylko na podstawie kilku maili czy rozmowy telefonicznej.

Koniecznie sprawdź również ofertę firmy Tarbonus, która oferuje m.in. kursy SEP.

Wskazówki i porady dla księgowych, kadr oraz informacje dotyczące działania i funkcjonowania biur rachunkowych.

ul. Szelągowska 29, Poznań

803 125 447

kontakt@micetime.pl